05 sierpnia 2022

Powiesz coś o czym nie wiem?

 

Powiesz, coś o czym nie wiem? Pewnie w głowie takie sobie zadajesz pytanie.

 

Bo dlaczego warto zapisać dziecko na zajęcia Akademii JA w EMOTCE?


Bo warto :)… bo tak :)… bo tam jest COŚ…co jest w zasadzie w pakiecie od chwili narodzin, tylko z czasem, to się gdzieś po drodze gubi, a dorośli choć są dorosłymi też się gubią, bo to COŚ, zostało nam dane zupełnie za darmo…, a zgubiło się, jak dokumenty, jak klucze, które na nowo trzeba wyrobić - właśnie... NA NOWO UKSZTAŁTOWAĆ NAWYK DBANIA O SIEBIE i My na naszych zajęciach uczymy się dbania o siebie, a tym samym przypominamy dorosłym, że ZADBANY RODZIC TO ZADBANE DZIECKO. Niesamowite i jakie oczywiste, a jednak wymaga dużo pracy - takiej przez całe życie.

 

W zasadzie, to jak z nauką pływania, jeśli nauczymy się od samego początku właściwego stylu pływania, korzystając ze swoich umiejętności, to przez cały czas będziemy to już tylko utrwalać i doskonalić. I właśnie takie są zajęcia Akademii JA - uczymy się właściwego dbania o siebie, od poznania swojego ciała, po emocje, które istotnie wpływają na nasze funkcjonowanie. Emocje, które są fundamentem całego procesu poznawczego, motywacji, inspiracji, relacji, zdobywania sukcesu czy radzenia sobie z trudnościami. Na zajęciach przez pryzmat emocji przede wszystkim poznajemy siebie, swoje talenty,  budujemy swoje poczucie wartości, pewność siebie,  a tym samym budujemy swój układ odpornościowy i dbamy o swoje zdrowie psychiczne, w harmonii ze zdrowiem fizycznym.  Akceptacja - w zasadzie jest kluczem do sukcesu; to przestrzeń, gdzie bez lęku odkrywamy siebie w relacji z drugim człowiekiem. Nasze zajęcia opierają się na procesie grupowym, który wspólnie budujemy na zajęciach, dlatego tak ważne jest systematyczne uczestniczenie w nich.

 

Przez 30 spotkań doświadczamy różnorodności i wspólnotowości:

  • Wiemy, że ważny jest tu każdy.

  • Wiemy, że odpoczynek jest talentem.

  • Wiemy, że pozytywna komunikacja wspiera relacje.

  • Wiemy, że konflikty istnieją i znamy konstruktywne ich rozwiązywanie.

  • Wiemy, że możemy odmówić z poszanowaniem innych.

  • Wiemy, że wszystkie emocje są dobre i potrzebne.

  • Wiemy, że współpraca daje więcej korzyści niż rywalizacja.

  • Wiemy, że stres może nas mobilizować.

 

Te spotkania są ważne, bo jednocześnie dają czas do przemyśleń, do rozmów trudnych i najtrudniejszych i nie ma tam oceny i porównywania, bo każdy ma prawo do swojej opowieści i swoich odczuć.

 

Marzę o tym, by każde dziecko idąc do szkoły nosiło w swoim plecaku „podręcznik od emocji”, taki przedmiot bez oceny i krytyki, bez zadań domowych, taki przedmiot szczęścia i zapakowało do niego swoje talenty, swój uśmiech, łzy, swój strach i złość, swój spokój… bo to wszystko jest bardzo ważne i bardzo potrzebne, na każdym etapie życia, przechodząc z klasy do klasy.

 

Drogi Rodzicu zadbaj o swoje dziecko dając mu taki przedmiot, by czuło się bohaterem swojego życia i zdobyło swoją moc i swoje umiejętności przyszłości.

 

 

 

MM

 

Skrzetuskiego 61, Marki

Kontakt